Hizmetlerimiz

parallax background

Trafik Kazası Kusur Tespiti

Trafik kazası sonrası kazanın oluşumuna neyin sebebiyet verdiğinin belirlenmesidir.

Trafik kazası sürücü, yolcu, yaya, yol ve trafik durumu gibi bir çok sebepten meydana gelmiş olabilir. Meydana gelen trafik kazasının kusur dağılımı için SBM (Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi) ve kolluk kuvvetleri (Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Müdürlüğü) yetkilidir. Kusur tespiti yapılan kazalarda hatalar yapılabilmektedir.

Dilerseniz uzman trafik bilirkişi ekibimiz kusurlu olduğunuz kazaları inceleyerek eğer ki kusur dağılımının yanlış veya hatalı yapıldığını tespit ederse gerekli hukuki süreç sonrasında değişen kusur oranı doğrultusunda maddi kayıp ve zararlarınızı tazmini konusunda yardımcı olabilir.


Kusur Oranı Tespiti İçin Yapmanız Gerekenler


Belirttiğimiz evrakları bize eksiksiz olarak iletirseniz, ekibimiz inceleyip sizlere kusur oranı itirazı için yapılması gerekenler hakkında bilgi verecektir.

Doğru ve eksiksiz olarak tanzim edilmiş, kaza tespit tutanağı haklılığınızı ispatlamanın birinci basamağı olduğunu unutmayın.

parallax background

Araç Değer Kaybı

Trafik kazaları sonucu hasar gören araçların, hasar ve onarım seviyesine göre piyasa değerini kaybetmesine denir.

Trafik kazasının meydana gelmesinden itibaren 15 gün içerisinde kazaya karışan araç/araçaların sigorta şirketlerinden kazadaki kusur oranı doğrultusunda talep edilir.

Değer kaybı kazadaki kusur oranınız doğrultusunda talep edebilirsiniz eğer %100 kusurlu iseniz değer kaybı talep edemezsiniz.

Dilerseniz uzman trafik bilirkişi ekibimiz %100 kusurlu kazanızı olduğunuz kazaları inceleyerek eğer ki kusur dağılımının yanlış veya hatalı yapıldığını tespit ederse gerekli hukuki süreç sonrasında değişen kusur oranı doğrultusunda araç değer kaybınızı almanıza yardımcı olabilir.


Araç Değer Kaybı İçin Yapmanız Gerekenler


Belirttiğimiz evrakları bize eksiksiz olarak iletirseniz, ekibimiz inceleyip sizlere araç değer kaybınızı almanız hakkında bilgi verecektir.

Araç değer kaybını tam ve eksiksiz olarak alabilmeniz için, aracınızın hasar gören bölgelerinin detaylı fotoğraflarının çok önemli olduğunu unutmayın.

parallax background

Pert (Total) Bedeli İtirazı

Trafik kazası sonrası aracınız ağır hasarlı (pert) olabilir. Kazadaki kusur oranınız doğrultusunda kazaya karışan diğer aracın sigorta şirketinden aracınızın piyasa rayiç bedeli tarafınıza ödenmesine Pert (Total) Bedeli denilmektedir.

Tabi ki kaskonuz var ise kazada kusurlu olsanız dahi kasko firmanızdan aracınızın piyasa rayiç bedelini alabilirsiniz. Peki kasko veya sigorta şirketi aracınızın Pert (Total) Bedelini aracınızın piyasa rayiç bedelinden daha düşük teklif verirse ve mutabakat yapmak zorunda kalırsanız ne yapmalısınız ?

Uzman eksper bilirkişilerimizin aracınızın piyasa rayiç bedelini hesaplayarak gerçekte size ödenmesi gereken ücretin tespitini yapmaktadır.

Dilerseniz uzman trafik bilirkişi ekibimiz kazanızı ücretsiz inceleyerek eğer Pert (Total) Bedeli ödemesinin hatalı yapıldığını tespit ederse gerekli hukuki süreç sonrasında aracınızın piyasa rayiç bedelini almanıza yardımcı olabilir.


Araç Pert Bedeli İtirazı İçin Yapmanız Gerekenler


Belirttiğimiz evrakları bize eksiksiz olarak iletirseniz, ekibimiz inceleyip sizlere araç pert bedeli itirazı hakkında bilgi verecektir.

parallax background

Ticari Gelir Kaybı

Trafik kazası sonrası aracınızın hasar onarımı için hasarın büyüklüğüne bağlı kalarak bir süre aracınızdan ayrı kalmak zorundasınız. Eğer kaskonuz var ve ikame araç teminatı var ise avantajlısınız ama hasar onarım süreci ikame araç sürecinden fazla ise bu durum mağduriyete sebep olacaktır.

Kazadaki kusur oranınız doğrultusunda servis onarım sürecindeki aracınızın her gün rayiç günlük araç kiralama bedelini alabileceğinizi biliyor muydunuz ?

Eğer ki aracınız resmi olarak yük ve yolcu taşımacılığında kullanılıyor ise bu mağduriyet ticari gelir kaybına yol açacağından dolayı rayiç günlük araç kiralama bedeli üzerinden değil aracınızın günlük rayiç ticari geliri üzerinden ticari gelir kaybınızı alabilirsiniz.

Dilerseniz uzman hasar ekibimiz kazanızı ücretsiz inceleyerek hukuki süreç sonrasında ticari gelir kaybınızı almanızda yardımcı olabilir.


Ticari Gelir Kaybı İçin Yapmanız Gerekenler


Belirttiğimiz evrakları bize eksiksiz olarak iletirseniz, ekibimiz inceleyip sizlere ticari gelir kaybı hakkında bilgi verecektir.